Dołącz

Aby dołączyć do naszych conviviów SLOW FOOD DOLNY ŚLĄSK lub SLOW FOOD WROCŁAW (czerwony ślimak) i wspierać działania SLOW FOOD na całym świecie, wyślij swoje zgłoszenie na adres slowfooddolnyslask@gmail.com - skontaktujemy się z Tobą. Nie musisz być producentem żywności. Wystarczy, że sympatyzujesz z naszą filozofią i ruchem - podobnie, jak wspiera się działania Greenpeace, tak samo można wspierać działania nasze.

Struktura Slow Food (czerwony ślimak) na świecie ma kilka poziomów: 1) siedziba w Bra we Włoszech (koordynuje też nieformalną i zmienną sieć youth), 2) convivium krajowe w niektórych państwach (np. Slow Food Deutschland), 3) convivia regionalne (np. Slow Food Dolny Śląsk), 4) convivia lokalne - miejskie lub miejsko-gminne (np. Slow Food Wrocław). Każde convivium nie posiada osobowości prawnej w Polsce, ale może założyć własne stowarzyszenie, które działa na odrębnych zasadach ustalonych w statucie zgodnym z polskim prawem o stowarzyszeniach.

Każde convivium Slow Food w Polsce działa odrębnie. Czasami działają zupełnie samodzielnie, a czasem razem. Forma działania jest zupełnie dowolna i nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Czasami convivia spotykają się i działają wspólnie - fizycznie lub wirtualnie, jak np. przy okazji Terra Madre Day Slow Food 10 grudnia 2016 roku. Tworzą w ten sposob sieć opartą na przyjaznych relacjach, jak np. nasze dwa convivia czerwonego ślimaka oraz SF Małopolska, SF Warszawa, SF Kujawsko-Pomorskie. Działanie conviviów wspierają koordynatorzy podzieleni na strefy kontynentalne, np. Europę Centralną, Amerykę, Afrykę itd. Inną siecią jest sieć młodzieżowa youth (do 30 r.życia) z zielonym ślimakiem i bez stałej struktury, która w ten sposób jest celowo dopasowana przez włoską centralę Slow Food do mobilności i zmienności młodzieży.

Aby zorientować się w działaniach Slow Food na świecie, warto prześledzić przede wszystkim bogatą stronę www.slowfood.com, która najlepiej opisuje to, co robi Slow Food jako organizacja globalno-lokalna. Na temat naszych działań (tj. conviviów czerwonego ślimaka) w regionie Dolnego Śląska, Wrocławiu i innych miastach zorientujecie się najlepiej na naszej stronie oraz profilach na Facebook.

Dodaj komentarz