eduBIESIADA Slow Food – 25 kwietnia

Kolejny raz spotykamy się publicznie z miłośnikami Dobrego Smaku i produktów dolnośląskich 🙂 Tym razem zapraszamy do stołu na eduBIESIADĘ we Wrocławiu, a jeśli coś Wam zasmakuje, to skontaktujecie się od razu z naszymi SFojakami i Mecenasami. W eduBIESIADZIE wezmą udział Goście (Biesiadnicy), SFojaki - pozytywnie aktywni członkowie naszego convivium - oraz Mecenasi, czyli Partnerzy WOJa, naszego kursu WOJ: WIEDZA O JEDZENIU. Zapowiadamy już teraz, że wydarzy się:

EDUKACJA + BIESIADA + ŻYWNOŚĆ

Będzie to otwarte wydarzenie edukacyjne, po którym nastąpi wspaniała eduBIESIADA (na zapisy, część zamknięta, zapisy w toku). Do jedzenia będziemy mieć dania przygotowane z produktów lokalnych, dolnośląskich (min.90% w składzie - to warunek). Przyrządzą je członkowie Slow Food, Mecenasi i Goście, Biesiadnicy 🙂

Spotkanie będzie też okazją do zapoznania się producentów z restauratorami i kucharzami, którzy mogą przyjść zakamuflowani 😉 Zapraszamy też firmy cateringowe, aby poznały nas, SFojaków, i nasze wspaniałe, lokalne produkty. Zapraszamy z dziećmi i bez dzieci, samotnie i grupowo - przy tej okazji będziemy uczyć dzieci nakrywać stół do obiadu (jeśli znajdą się takie, co nie potrafią, a może one nauczą nas...;). Będziemy też jak zwykle rozmawiać z dorosłymi o mąkach, cukrach, olejach, kaszach, rybach, mięsiwie, chwastach jadalnych, wypiekach, sałatkach, kiszonkach i innych kulinarnych cudownościach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć - nie tylko do eduBIESIADY, ale także do naszego convivium.

Koszt udziału w części edukacyjnej: 0zł - WSTĘP WOLNY! Warunek bezpłatnego udziału w biesiadzie (część zamknięta): przyniesienie do degustacji własnego dania wykonanego własnoręcznie z uczciwych produktów dolnośląskich (min.90%) - opis produktów poniżej. Płatnego udziału nie przewidujemy.

Wymagania produktowe: czekamy na dania wykonane z produktów DOBREJ JAKOŚCI (świeże i o dobrym smaku), CZYSTYCH (bez szkodliwych lub zbędnych dodatków), MANUFAKTUROWYCH (wytworzonych w małych przetwórniach lub gospodarstwach), LOKALNYCH (pochodzących z upraw i hodowli z woj.dolnośląskiego i najbliższych okolic), SPRAWIEDLIWYCH (niegenerujące wyzysku), UCZCIWYCH (zgodnych z podanym składem), TRADYCYJNYCH lub NOWATORSKICH...

Obowiązują zgłoszenia na część zamkniętą, biesiadną (g.14-16): slowfooddolnyslask (at) gmail.com Termin zgłoszeń (nieprzekraczalny): 21 kwietnia 2015 Liczba osób ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

PROGRAM (rozwija się, dodajemy sukcesywnie): 13.00 - 14.15  część otwarta - WSTĘP WOLNY Wykłady, prezentacje, dyskusje, projekcje - wszystko oscyluje wokół dolnośląskiego dziedzictwa i współczesności kulinarno-rolniczej: 13.00 - powitanie i prezentacja Slow Food i Slow Food Dolny Śląsk 13.15 - projekcja 1. - SADOWNICTWO / Anna Szlączka Anbol-owoce Lutyni 13.45 - projekcja 3. - MŁYNARSTWO / Grzegorz Sznajder Młyn Skokowa 14.00 - projekcja 4. - WARZYWNICTWO / Krzysztof Lasyk Ekologiczne warzywa Krzysztof & Sławomira Lasyk 14.30-16.00 - część zamknięta, wstęp rejestrowany, tylko z własnym daniem - biesiada, posiłek przy wspólnym stole + dyskusja nt. tematów z wykładów.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *