I EDUBAZAR: WROCŁAW

Pierwszy eduBAZAR SLOW FOOD DOLNY ŚLĄSK odbył się w dniu 13 grudnia 2014 r. w godz. 10-15 przy ul. Grunwaldzkiej we Wrocławiu w jednej z wrocławskich restauracji. Szefem kuchni był w niej wtedy nasz kolega, co ułatwiło współpracę i zapewniło jej rzetelność. Odwiedzający mogli wziąć udział w wykładach, konkursach, warsztatach kulinarnych, zajęciach dla dzieci. Można było nabyć też najlepszą dolnośląską żywność: pieczywo, ciasta, mąki, kasze, makarony, jaja, miody, mieszanki miodowe, sery, jogurty, piwa, wędliny czy dania gotowe do zjedzenia na miejscu lub na wynos. Nie obyło się bez niespodzianek też niespodzianki dla SFojaków, smakoszy i miłośników Dolnego Śląska w postaci wspólnego konkursu i biesiady.

Jednym z edukacyjnych punktów programu były oczywiście degustacyjne warsztaty w ramach autorskiego programu „WOJ. Wiedza o Jedzeniu”.
Wystawcami na naszych wydarzeniach edukacyjnych są wyłącznie członkowie Slow Food Dolny Śląsk – starannie pilnujemy tej rzetelności. Produkty są lokalne, manufakturowe, sezonowe, zdrowe, przepyszne.