II EDUBIESIADA: 2016

10 grudnia 2016 r. odbyła się II eduBIESIADA Slow Food Dolny Śląsk. Gościło nas Studio Artecubo we Wrocławiu, za co serdecznie dziękujemy. Spotkaliśmy się z miłośnikami Dobrego Smaku i produktów dolnośląskich. W eduBIESIADZIE wzięli udział Goście (Biesiadnicy), SFojaki – pozytywnie aktywni członkowie naszego convivium – oraz Mecenasi, czyli Partnerzy WOJa, naszego kursu WOJ: WIEDZA O JEDZENIU.

eduBIESIADA to wydarzenie złożone z dwóch części:
1 – otwarte, ogólnie (bezpłatnie) dostępne wydarzenie edukacyjne z wykładami i prezentacjami,
2 – biesiada zarejestrowanych uczestników (część zamknięta).

Na II eduBIESIADZIE pojawiły się dania przygotowane z produktów lokalnych, dolnośląskich (min.90% w składzie). Przyrządzili je członkowie Slow Food, Mecenasi i Goście, Biesiadnicy.

Spotkanie było okazją do zapoznania się konsumentów z producentami, naukowcami, restauratorami i kucharzami. Gośćmi byli też przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Rozmawialiśmy o kiszonkach, mąkach, pieczywie, cukrach, olejach, kaszach, rybach, mięsiwie, chwastach jadalnych, sałatkach i innych kulinarnych cudownościach.

Wymagania produktowe względem potraw podanych do stołu: potrawy wykonane z produktów DOBREJ JAKOŚCI (świeże i o dobrym smaku), CZYSTYCH (bez szkodliwych lub zbędnych dodatków), MANUFAKTUROWYCH (wytworzonych w małych przetwórniach lub gospodarstwach), LOKALNYCH (pochodzących z upraw i hodowli z woj.dolnośląskiego i najbliższych okolic), SPRAWIEDLIWYCH (niegenerujące wyzysku), UCZCIWYCH (zgodnych z podanym składem), TRADYCYJNYCH lub NOWATORSKICH.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA