IV EDUBIESIADA: 2018

11 grudnia 2018 r. odbyła się IV eduBIESIADA Slow Food Dolny Śląsk, tym razem zrealizowana gościnnie w Krakowie w partnerstwie ze Slow Food Małopolska w formie warsztatu degustacyjnego. Gościło nas bistro Zupitto w Krakowie, za co serdecznie dziękujemy. Spotkaliśmy się z miłośnikami Dobrego Smaku oraz produktów dolnośląskich i małopolskich. eduBIESIADĘ zrealizowaliśmy w formie warsztatu poświęconego nieuprawnym warzywom (w ramach działań Anny Rumińskie, tzw. „Matki Chwastożercy”). W eduBIESIADZIE wzięli udział Goście (Biesiadnicy), miłośnicy dobrego, czystego, sprawiedliwego i lokalnego jedzenia.

Na IV eduBIESIADZIE uczestnicy wspólnie przygotowali placki z mąki z krzycy, starożytnego żyta, z dodatkiem nieuprawnych warzyw, które przygotowała Anna Rumińska. W biesiadzie wzięły udział konsumentki i rolniczki, m.in. z Częstochowy.

Spotkanie było okazją do zapoznania się konsumentów z restauratorami i kucharzami. Rozmawialiśmy o mąkach, cukrach, olejach, kaszach, rybach, mięsiwie, chwastach jadalnych, wypiekach, sałatkach, kiszonkach i innych kulinarnych cudownościach.

Wymagania produktowe względem potraw podanych do stołu: potrawy wykonane z produktów DOBREJ JAKOŚCI (świeże i o dobrym smaku), CZYSTYCH (bez szkodliwych lub zbędnych dodatków), MANUFAKTUROWYCH (wytworzonych w małych przetwórniach lub gospodarstwach), LOKALNYCH (pochodzących z upraw i hodowli z woj.dolnośląskiego i najbliższych okolic), SPRAWIEDLIWYCH (niegenerujące wyzysku), UCZCIWYCH (zgodnych z podanym składem), TRADYCYJNYCH lub NOWATORSKICH.