Pierniki na Dolnym Śląsku – mekka piernikarstwa już od średniowiecza

Piernikarze, kichlarze, piperatolodzy... Niezależnie od nazwy jest to mapa współczesnej działalności osób zakochanych w piernikach, mapa ich marek i miejsc piernikarskich na Dolnym Śląsku, które w swojej działalności z pasją pielęgnują i promują tradycję historycznego śląskiego piernikarstwa. Kontaktujcie się z nimi, zapraszajcie ich na edukację piernikową, prowadzenie warsztatów i seminariów, a przede wszystkim zamawiajcie u nich pierniki okolicznościowe przez cały rok. Według zapisów Dolny Śląsk jest mekką piernikarstwa od XIII wieku!

Kliknij na zdjęcie, by je powiększyć

MARKI i MIEJSCOWOŚCI (kliknij w nazwę, by przejść do podmiotu), które najwierniej pielęgnują tradycje piernikarskie w swej działalności:

Bardzkie Pierniki /Bardo Śląskie

Piernikarnia Śląska / Niemcza

Słodka Chatka / Trzcińsko

Pszenno-Żytnie Pierniki z Oleśnicy / Olesnica

Muzeum Regionalne w Jaworze / Jawor

Muzeum Dawnego Kupiectwa / Świdnica

c.d.n.

***

My <3 Pierniki z Dolnego Śląska :)Wir <3 Pfefferkuchen aus Niederschlesien :)My <3 Perníčky s Dolní Slezsko :)Мы <3 пряники из Нижней Силезии :)We <3 Gingerbreads from Lower Silesia:)#Walentynki #Valentinstag #Valentyn #Valentine #Валенти́н #Valentines #Valentinesday #pierniki #pfefferkuchen #lebkuchen #honigkuchen #пряники #perníčky #gingerbreads #slask #dolnyslask #schlesien #slezsko #schlesien #niederschlesien #silesia #lowersilesia #slowfood #slowfooddolnyslask***Bardzkie PiernikiSłodka ChatkaPiernikarnia ŚląskaPszenno-Żytnie Pierniki z OleśnicyPamiątkowe pierniczki ze Szlaku CystersówPiernik WrocławskiMuzeum Regionalne w Jaworze The Regional Museum in JaworMuzeum Dawnego KupiectwaSlow Food Dolny ŚląskSlow Food Internationalslowfood.edu.pl***www.SlowFoodDolnySlask.org

Publié par Slow Food Dolny Śląsk sur mardi 14 février 2017

***

artykuły (kliknij w tytuł, by przeczytać):

 

pierniki-na-chrzestchrzciny-i-slubwesele-tradycje-piernikarskie-w-dolnym-slasku-i-w-slasku-historycznym

***

kulinaria-slubne-i-weselne-pierniki-wedding-culinaries-gingerbreads

***

trzech-kroli-koniec-godow

***

dolny-slask-kolebka-piernikarstwa-w-europie

***

dolnoslaskaizbarzemieslnicza/docs/nowiny_rzemieslnicze_nr_3

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *