SPOTKANIA DEGUSTACYJNE ze ślimakiem

Spotkania Degustacyjne ze Ślimakiem to przyjazne, smaczne i lokalne spotkania zamknięte w gronie kameralnych grup członków Slow Food Dolny Śląsk, którzy spotykają się z przedstawicielami wybranych wrocławskich lokali gastronomicznych oraz ewentualnie firmą transportową (łącznikiem między Wytwórcami i Restauracjami).

Spotkania te są rezultatem społecznej pracy lidera naszego convivium na rzecz umiejscowienia produktów wybranych członków (SFojaków) we wrocławskich restauracjach. Są one organizowane przez lidera naszego convivium w ramach programu Slow Food Chefs' Alliance. Jeśli jesteście zainteresowani informowaniem swych Klientów o tym, że posiadacie w swym menu uczciwe, lokalne produkty pozyskiwane od członków Slow Food, skontaktujcie się z nami pod adresem slowfooddolnyslask (at) gmail.com, na pewno się odezwiemy, bo nam również zależy, by Wasi Klienci jedli smacznie, uczciwie i lokalnie. W niektórych lokalach produkty takie już są obecne, ale mało który Klient jest tego świadomy. Chcemy, aby w ślad za naszą codzienną pracą w tym celu przyszła klarowna informacja skierowana do Klientów, że mogą liczyć na bezpieczne, lokalne, smaczne i uczciwe produkty popierane przez nasze convivium.

Jeśli prowadzicie Restaurację (lub lokal gastronomiczny innego typu) lub pełnicie funkcję Szefa Kuchni i chcecie zaprosić do siebie nas, SFojaków, aby skosztować naszych uczciwych, dolnośląskich produktów, a następnie wprowadzić je do Waszego restauracyjnego menu, skontaktujcie się z nami - określimy szczegóły naszej współpracy.

Do udziału w tych spotkaniach sukcesywnie zapraszamy wybrane restauracje i wybranych, pozytywnie aktywnych członków naszego convivium - nie wszyscy oni wytwarzają żywność dla restauracji, a liczba uczestników jednego spotkania jest ograniczona - po kolei i w porozumieniu z Gospodarzami spotkań prezentujemy ustalone przez nas grupy produktów. Naszym celem, zgodnie z ideą Slow Food i regułami programu, jest to, by Klienci mogli zjeść uczciwe, lokalne produkty, a Wytwórcy mieli kolejne miejsca zbytu - takie lokale będziemy wspierać i popierać w oparciu o ustalone reguły współpracy.

Nasze spotkania nie obejmują osób spoza ścisłego grona naszego convivium SFDŚ - są też bowiem tacy wytwórcy, którzy są członkami SF, ale nie są członkami SFDŚ, tych osób nie rekomendujemy, ponieważ osobowe członkostwo w Slow Food nie gwarantuje uczciwości produktów i lojalności w działaniu - każdy może być członkiem Slow Food wykupując członkostwo online, więc zdarzają się niestety nadużycia w zakresie promocji smakoszostwa, jakości, przynależności i lokalności. Gwarancje są możliwe wyłącznie w wyniku pozytywnej i szczegółowej współpracy z liderem naszego convivium. Bycie członkiem Slow Food lub Slow Food Dolny Śląsk nie oznacza uwzględnienia w działaniach convivium. Uczulamy więc wszystkich zainteresowanych produktami na ryzyko błędu - jesteśmy zobowiązani do czujności w zakresie użycia marki, nazwy i logo, więc kontaktujcie się z liderem, jeśli macie wątpliwości. W naszej grupie współpracujemy przede wszystkim w oparciu o uczciwość, lojalność i szacunek, aby ta dobra energia szła do konsumentów wraz z dobrym smakiem. Marka czerwonego Ślimaka jest marką globalną i stawia przed wszystkimi określone zobowiązania.

spotkania degustacyjne

Dodaj komentarz