VEGE eduBAZAR Slow Food

Zapraszamy na nasz kolejny eduBAZAR - pierwszy VEGE eduBAZAR. Zrealizujemy go we Wrocławiu, a organizujemy go we współpracy z naszymi niektórymi SFojakami oraz Partnerem, restauracją Ahimsa we Wrocławiu przy ul. św. Antoniego 23. Naszym celem jest zapoznanie wrocławskich wegan ze slowfoodową żywnością:  lokalną, sezonową, dobrą, czystą i sprawiedliwą. Naszym celem jest przekonanie ich do choćby jednego lokalnego produktu, którym mogą zastąpić produkt obcego pochodzenia - z korzyścią dla ich zdrowia, ekologii oraz dolnośląskiej przedsiębiorczości. eduBAZAR to wydarzenie edukacyjno-sprzedażowe: EDUKACJA + BAZAR. W trakcie naszego kolejnego eduBAZARU odbędą się jak zwykle wykłady i prezentacje - to dla edukacji - a także bazar, czyli sprzedaż dobrej, czystej, uczciwej i lokalnej żywności z Dolnego Śląska - to dla klientów i przedsiębiorców. Zapraszamy na wykłady i warsztaty oraz bazar lokalnych, wegańskich produktów z Dolnego Śląska.

W ogródku przy chodniku - BAZAR

W sali w podziemiu - EDUKACJA

W sali na parterze - KONSUMPCJA 🙂 Zapraszamy! 3w1!

WYDARZENIE NA FACEBOOKu: https://www.facebook.com/events/1643134709305763/

BAZAR:

█ KISZONKI - kapusta, ogórki, buraczki ćwikłowe

█ OWOCE - jabłka, śliwki, gruszki, bezcukrowe przetwory owocowe

█ SOKI - bezcukrowe soki tłoczone: jabłkowy, jabłko+pigwa, jabłko+aronia, jabłko+czarna porzeczka, jabłko+wiśnia, jabłko+gruszka, jabłko+mięta, jabłko+malina

█ OLEJE - zimnotłoczone oleje z ziaren lokalnych z Kiełczowa lub Brzezinek: rzepak, słonecznik, len, dynia, ostropest

█ MĄKI i KASZE - czyste, lokalne mąki i kasze z różnych zbóż z Nagórza i Międzylesia: pszenica zwyczajna, pszenica orkisz, pszenica płaskurka, żyto, gryka biała - ziarna certyfikowane (ekologiczne) lub niecertyfikowane, czyste i uczciwe.

█ WARZYWA - ekologiczne = certyfikowane warzywa: ziemniaki (odm. Vineta, Owacja), buraki, cebula, marchew, pietruszka, seler, przetwory z pomidorów.

█ PRZETWORY i WYPIEKI - smalczyk wegański, pasty i gąszcze roślinne i warzywne, weki warzywne (czyli warzywa zasłoikowane:), sypkie przyprawy chwastne i ziołowe, chlebki i podpłomyki.

EDUKACJA:

█ 14.00 Slow Food Dolny Śląsk – wykład o lokalnej, sezonowej, manufakturowej, sprawiedliwej uczciwej, dobrej i czystej żywności █ 14.15 Kiszonki są zdrowe! o ogórkach, kapuście i kiszonych burakach █ 14.30 Owoce z własnego sadu w zgodzie z naturą i dobrym smakiem █ 15.00 Chleby prosto z pieca opalanego drewnem - czym różnią się od sklepowych █ 15.15 Chwasty są jadalne – o historii i smaku jadalnych chwastów █ 15.30 Warzywa ekologiczne - czemu służy certyfikacja, jakie są jej warunki oraz specyfika pracy eko-rolnika █ 16.00-17.00 Warsztat kiszenia █ 17.00-18.00 Konkurs przetworów █ 18.00 Zamknięcie bazaru

********

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *