W dniu 10 grudnia, jak co roku, przypada święto ruchu międzynarodowego, którego jesteśmy częścią: Slow Food International – SLOW FOOD TERRA MADRE.

Z tej okazji zapraszamy na cykl 10 seminariów online nt. produktów z Arki Smaku, a szczególnie nt. Dolnośląskiego Piernika Figuralnego.

Forma ceramiczna, replika zabytkowej formy woskowej do wykonania jednego z Dolnośląskich Pierników Figuralnych – model “Kosz Kwiatów” – formy i gotowe pierniki dostępne na zamówienie emailowe: slowfooddolnyslask/@/gmail.com

Kosz kwiatów ma w etnografii bardzo ciekawą symbolikę, która współcześnie jest jednak często odrzucana lub przemilczana. O tym m.in., w kontekście pierników, opowiemy na najbliższym seminarium online nt. tradycyjnych pierników, piernikarstwa (produkcji pierników), piperatologii (nauki o piernikach). Będzie też oczywiście mowa o czystości składników ciasta piernikowego oraz powszechnych nadużyciach w tym zakresie.

Zgłoszenia i przedpłaty:

slowfooddolnyslask/@/gmail.com👍

Uczestnicy otrzymają w prezencie skrypt PDF z historycznymi przepisami na pierniki – w tym te wegańskie i bezglutenowe, a także z opisem symboliki pierników, ich składników i figur na pierrnikach figuralnych z naszej polskiej Arki Smaku.

Terminy: 3-12 grudnia, codziennie g.19-20 (inne godziny można ustalić emailowo).

Datę można wybrać indywidualnie, szczegóły ustalają koledzy przez naszą skrzynkę e-mail.

Udział: 29zł/os. (skrypt w cenie biletu), obowiązują przedpłaty.

Zakup biletu możliwy na 3 sposoby – szczegóły emailowo: