Oto triada: CHLEB • SER • ZIOŁA

i muzyka, jako sos 🙂

Piękno prostoty. Wraz z podgrupą Convivium Slow Food Dolny Śląsk będziemy dziś kulinarnie i kulturowo monotematyczni, aby uczcić pamięć Ormian oraz wyrazić naszą ☝️solidarność z Armenią i ormiańskim Arcachem (Górskim Karabachem). W Armenii mamy przyjaciół w Slow Food Armenia w sieci SlowFood-com, którzy m.in. jedzą właśnie to: chleb, ser i zioła, czyli to, co my.

Flaga Armenii

?? Specjalny chleb, ciut inny, niż ten tu, a z armeńskiej inspiracji zrobi go wspaniale pani Natalia: lawasz.

?? Specjalny ser, ciut inny, niż ten tu, a z armeńskiej inspiracji zrobi go wspaniale pani Ela: ser Motal.

?? Specjalne zioła, ciut więcej, niż te tu, ale jeden gatunek z Armenii mamy w Polsce, to już wiecie, więc z inspiracji wyjątkowym chlebem ziołowym z Arcachu (Górskiego Karabachu) zrobi go pięknie pani Anna: żengialow hac.

Będą też inne specjały, np.

?? Specjalne owoce, ciut inne, niż w Polsce, a z armeńskiej inspiracji zrobi je pięknie pani Maria: lawasz owocowy.

?? Specjalne dwie potrawy, a z armeńskiej inspiracji zrobi je pięknie pan Mariusz: anuszabur i tarkhana.

?? Specjalne gołąbki w armeńskim stylu, a z armeńskiej inspiracji zrobi je pięknie pan Marek: dolma konopna.

?? Specjalna zupa, a z armeńskiej inspiracji zrobi ją pięknie pani Monika: alagyaz.

Dziś o g.18 spotykamy się więc online w zamkniętym-otwartym, tzn. niepublicznie, ale udział otwarty i bezpłatny dla gości nowych. Każdy/a z nas przygotowuje min. jedną potrawę armeńską wg przepisów od naszych ormiańskich przyjaciół. W czasie spotkania pokazujemy je i omawiamy, dzielimy się doświadczeniem i wiedzą o sztuce kulinarnej Ormian, włącznie z arcaskimi potrawami. Jeśli szanujesz Ormian i nas oraz chcesz dołączyć ze swoją potrawą w kolejnych naszych spotkaniach tego typu, możesz to zrobić wysyłając zgłoszenie tutaj:

slowfooddolnyslask[@]gmail.com

Armenia na mapie naszej półkuli

Wydarzenie Slow Food Dolny Śląsk ? link:

https://fb.me/e/3S3m5wXYG

Dziś nasze myśli i działania koncentrują się zatem wokół przyjaciół w kraju, który 106 lat temu oraz później, także w zeszłym roku i NADAL, doświadczył czegoś strasznego.

Zanotuj: niemiecki sąd w 1921 ułaskawił Soghomona Tehliriana, ormiańskiego rewolucjonistę i wolnościowca, który w Berlinie dokonał zamachu na wezyrze (ministrze) będącym ‘dyrektorem’ czystek rozpoczętych w 1915. Polska jest jednym z nielicznych krajów, które uznały rzeź Ormian za ludobójstwo. Brawo, Polsko.??❤️

https://fb.me/e/1j1g6qs3q

Dziękujemy naszym członkom z Grupy Chwastożercy za mobilizację podgrupy naszego Convivium i inicjatywę zorganizowania tego wydarzenia.

https://youtu.be/wNEKkmsfaiU