Gdzie w Dolnym Śląsku kupić uczciwe, slowfoodowe paczki z dobrej mąki, z dobrym powidłem i smażone w dobrym tłuszczu?

Jest z tym spora trudność. Według tradycyjnych technik najlepiej jest usmażyć je sobie w domu na łoju, tłuszczu z sadła, smalcu lub maśle klarowanym. Słychać różne głosy na temat zdrowotności smażenia na tłuszczach, ale nie bezpośrednio tym aspektem zajmujemy się w tym tekście, lecz pochodzeniem składników pączków. W sieci SlowFood praktykujemy LOKANIZM ? – jedzenie przede wszystkim manufakturowych produktów lokalnych. Stare receptury na pączki doradzają smażyć na łoju, smalcu lub maśle. Jako lokanki i lokanie nie chcemy importować nadmiernie oliwy (oleju z oliwek) ani smażyć na fryturach również komponowanych z importowanego i bardzo nieetycznego oraz niezdrowego oleju palmowego. W czym więc smażyć uczciwe pączki?

Przeczytaj więcej w naszym artykule:

https://slowfooddolnyslask.org/?p=3509

20 lutego – jemy pączki oczywiście. Do tego potrzeba nam mąki.

☝️Jeśli potrzebujesz dobrej, ORKISZOWEJ, białej mąki na pączki, ewentualnie dobrej, GRYCZANEJ mąki (bez glifosatu!) na pączki bezglutenowe, zgłoś się do nas DZIŚ – slowfooddolnyslask(at)gmail.com – dołącz do ruchu SlowFood, do naszej kooperatywy, z naszą społeczną pomocą kupuj mąkę i inne produkty drobnych dolnośląskich rolników i przetwórców. Koszt rejestracji w ruchu to kwota przeznaczana na działalność SlowFood w naszym kraju i regionie oraz na całym świecie.

☝️Jeśli chcesz na najbliższy czwartek PĄCZKI NA ZAKWASIE, bez dominacji przemysłowych drożdży, to również dołącz do ruchu i kooperatywy, aby odebrać takie pączki w środę lub czwartek od innych członkiń lub członków. Jeśli już należysz do naszego ruchu i Convivium, to daj znać, czym się chcesz podzielić??

☝️Wkrótce organizujemy dla członków spotkanie weryfikujące ofertę kolejnej restauracji, więc jeśli chcesz wziąć udział w takiej kolacji lub obiedzie, napisz do nas i określ, który termin proponujesz.