Wspólnie z grupą Chwastożercy zapraszamy na kolejny spacer chwastologiczny.

Chwastożercy zapraszają 5 mają o g.16 na Zalesie i Szczytniki!??☘️ Nie wszyscy wyjeżdżają na Majówkę z Wrocławia i prosili, by zrobić kolejny obchód parkowy z piknikiem. Dobra!? My też zostajemy, by pracować nad chwastami kontynuując zachwaszczanie ogrodów;) ale i cieszyć się wiosennym urokiem przedmieść. Będziemy krążyć po zakamarkach kompleksów leśnych i parkowych. Niektórzy nawet przyjeżdżają na Majówkę do nas, do stolicy Dolnego Śląska, więc jest okazja, by spotkać się pod liściem.???

BILETY: https://majowka-chwastozercy.evenea.pl

Jeśli chcesz dołączyć do nas i dowiedzieć się, gdzie rosną jadalne zioła nieuprawne, jaka jest ich historia i wartość odżywcza, jak je przyrządzać i jak rozmnażać, jeśli chcesz dostać przepisy na chwastne potrawy, to ?przyjedź na zbiórkę z biletem w komórce lub na papierku.

Pospacerujemy po parku Szczytnickim i porozmawiamy o tym, co jedzono dawniej. Jeśli pogoda będzie sucha i ciepła, przywieź kocyk i termos, siądziemy razem na trawie lub na czosnaczku i poleniuchujemy. Przyniesiemy potrawę z chwastami jadalnymi, jedzenie historyzujące.

?Miejsce zbiórki: Park Szczytnicki we Wrocławiu – dokładne miejsce podamy w emailu w sobotę, więc odbieraj wiadomości – to warunek uzyskania informacji.

Organizator: Chwastozercy
www.emsarelacje.pl

Partnerzy:

Slow Food Dolny Śląsk, Slow Food Breslavia www.slowfooddolnyslask.org
w sieci Slow Food International www.slowfood.com
www.fondazioneslowfood.com

?Studio Artecubo: www.artecubo.pl

?Owoce Lutyni: www.owocelutyni.pl

***************************

UWAGA ?

1. Uczestnicy otrzymają prezent, tj. sadzonki z naszego ogrodu – pęczek czosnku  dziwnego (Allium paradoxum var. paradoxum) do posadzenia u siebie.

2. Na nasze spotkanie nie wpuszczamy z butelkami PET ani innymi plastikowymi naczyniami, workami lub torbami. Plastikowi mówimy stanowczo NIE.

3. Dochody z wydarzenia przeznaczamy na edukację slowfoodową i chwastologiczną w Dolnym Śląsku oraz promocję najlepszych, niszowych, manufakturowych produktów dolnośląskich w regionie, w kraju i za granicą Polski.

4.. Udział w warsztacie oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niniejszego wydarzenia oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku w mediach Organizatorów. Przedpłata na bilet nie podlega zwrotowi w razie niewykorzystania z winy uczestnika. Dzieci pozostają pod opieką swoich rodziców. Udział w degustacji jest dobrowolny, zgodnie z osobistym wyborem Uczestnika. W potrawach mogą być użyte potencjalne alergeny i produkty odzwierzęce.