W imieniu Organizatorów, sadowników, SFojaków Anny i Bolesława Szlączków wraz z rodziną, zapraszamy na Pierwsze Święto Kwitnącego Sadu w podwrocławskiej Lutyni, w sadzie Ani i Bolka.

Jeśli chcecie zobaczyć gdzie i jak rosną owoce, które możnma kupić m.in. we Wrocławiu, skąd pochodzi sok, który można pić, a który powstaje w wyniku tłoczenia owoców i bez dodatku cukru, jeśli jeszcze nie poznaliście osobiście sadowników Szlączków z Lutyni, jeśli nie mieliście jeszcze okazji zadać im wielu pytań nt. owoców, sadu, pszczółek murarek, soków i ich wspaniałych przetworów, to będzie to idealna okazja, aby nadrobić te zaległości 🙂

PROGRAM:

– oprowadzanie po sadzie,

– podglądanie pszczół murarek ogrodowych przy pracy,

– wykonanie domków dla zapylaczy

– mini kiermasz dobrych produktów spożywczych – różnych smakołyków od znajomych, w tym także od SFojaków ze Slow Food Dolny Śląsk i Slow Food Wrocław

– zabawy dla dzieci prowadzone przez zaprzyjaźnioną profesjonalną ekipę

– ognisko i grill.

Zabierzcie ze sobą koce i kosze piknikowe, bo na pewno słońce przygrzeje i odbędzie się kameralny piknik 🙂 Wstęp wolny, impreza otwarta, Gospodarze serdecznie i SFojsko zapraszają! Teren 6ha pozwala na swobodne rozkoszowanie się widokiem kwiatów, śpiewem ptaków.

Lutynia to miejscowość położona 4 km na zachód od Wrocławia, tuż za Leśnicą. Tutaj obejrzyjcie stronę internetową OWOCE LUTYNI.