Zapraszamy serdecznie na naszą doroczną eduBiesiadę Slow Food z okazji międzynarodowego, slowfoodowego święta Terra Madre Day! Przybywajcie ze swoimi potrawami lub produktami i podzielcie się nimi z pozostałymi uczestnikami eduBiesiady. Zasiądźmy wspólnie do stołu i opowiedzmy sobie wzajemnie o dobrej, czystej, uczciwej, sezonowej i lokalnej żywności.

Na naszej eduBiesiadzie Slow Food 2017 podsumujemy wszystkie wydarzenia i projekty realizowane przez nas w bardzo intensywnym 2017 roku, a w szczególności będą to:

1 – rozmowy o produktach slowfoodowych, m.in. wytwarzanych przez naszych aktywnych członków edukacyjnych, np. sokach, octach, mąkach, kaszach, olejach, wędlinach, serach itd. – porozmawiamy o ruchu Slow Food, zagrożeniach dobrej, czystej, uczciwej, lokalnej żywności oraz problematyce rolnictwa, ogrodnictwa, permakultury, biodynamiki itp.

2 – problematyka zdrowego odżywiania spójna z filozofią Slow Food i z zasadami odżywiania opracowanymi na uczelniach wyższych – porozmawiamy o możliwościach spójności i zakresie niespójności.

3 – nasz projekt promocji wyjątkowej odmiany fasoli: polskiej fasoli z orzełkiem, którą po naszej rejestracji w Arce Smaku Slow Food spożywaliśmy i promowaliśmy 11 listopada z okazji Dnia Niepodległości. Projekt ten spotkał się z dużym zainteresowaniem i poparciem ze strony konsumentów oraz naszych przyjaciół i aktywnych członków. Będziemy go kontynuować w kolejnych latach, dlatego w grudniu porozmawiamy o wiosennych uprawach.

4 – zimowo-przesileniowy i bożonarodzeniowy jadłospis na Dolnym Śląsku, rodzaje potraw spożywanych tradycyjnie i w przeszłości, kulturowe łączniki kulinarne wiążące trwale nasz region z kulturą (staro)polską.

i inne… 🙂

Ogólnie mówiąc na pewno będzie miło, przyjaźnie, kameralnie i ciekawie! Gorąco zapraszamy do udziału i rychłego zgłaszania, bo liczba miejsc jest mocno ograniczona.

Zasady uczestnictwa:

Nasza eduBiesiada Slow Food, to od zawsze impreza składkowa. Taki tryb pozwala na minimalizowanie składek uczestnictwa i wspólne biesiadowanie oraz wspólny, grupowy wkład kulinarny. Zasadą naszych eduBiesiad Slow Food jest, że każdy uczestnik przynosi porcję swojej slowfoodowej potrawy lub swoje produkty (jeśli jest slowfoodowym wytwórcą) do podziału pomiędzy wszystkich. Będzie to już czwarta, doroczna eduBiesiada 🙂

Wytwórców spoza naszego Convivium zainteresowanych prezentacją produktów spójnych z filozofią Slow Food zapraszamy do uczestnictwa i kontaktu mailowego.

W czasie spotkania będzie można zakupić produkty lokalnych wytwórców.

Rejestracja do 5XII mailowo: slowfooddolnyslask[at]gmail.com

Tytuł zgłoszenia: imię i nazwisko uczestnika (-ów) + tel.kont.

Składki uczestnictwa (obowiązuje przedpłata):

25 PLN/os. – os.dorosła spoza naszego Convivium

05 PLN/os. – dziecko >5 r.ż.

15 PLN/os. – członkowie rejestracyjni bierni Slow Food Dolny Śląsk

00 PLN/os. – członkowie edukacyjni aktywni Slow Food Dolny Śląsk

Przed spotkaniem (najpóźniej do 5XII) można zarejestrować się w ruchu Slow Food, wtedy obowiązuje składka 15 PLN/os. Dodatkowo będziemy zbierać fundusze w ramach kampanii #MenuForChange #SlowFood (Challenge 3), które przekażemy do Slow Food International na działalność statutową fundacji Slow Food. Wszystkich zainteresowanych donacją prosimy o kontakt mailowy.

Wydarzenie na Facebook: tutaj