fot. Monika Szeffler

***

W imieniu Organizatorów, sadowników, SFojaków Anny i Bolesława Szlączków wraz z rodziną, a także w imieniu licznych Współorganizatorów (info poniżej) zapraszamy na I Święto Kwitnącego Sadu w podwrocławskiej Lutyni, w sadzie OWOCE LUTYNI.

Jeśli chcecie zobaczyć gdzie i jak rosną owoce Anny i Bolesława Szlączków, które można kupić m.in. we Wrocławiu, jeśli chcecie zobaczyć, skąd pochodzi sok, który można pić, a który powstaje w wyniku tłoczenia owoców bez dodatku cukru, jeśli jeszcze nie poznaliście osobiście naszych SFojskich sadowników z Lutyni, którzy należą do Slow Food Dolny Śląsk, jeśli nie mieliście jeszcze okazji zadać im wielu pytań nt. owoców, sadu, pszczółek murarek, soków i ich wspaniałych przetworów, to będzie to idealna okazja, aby nadrobić te zaległości 🙂

PROGRAM:

– oprowadzanie po sadzie,

– podglądanie pszczół murarek ogrodowych przy pracy,

– wykonanie domków dla zapylaczy

– mini kiermasz dobrych produktów spożywczych – różnych smakołyków od znajomych, w tym także od SFojaków ze Slow Food Dolny Śląsk i Slow Food Wrocław

– zabawy dla dzieci prowadzone przez zaprzyjaźnioną profesjonalną ekipę

– wykład o chwastach jadalnych i warsztat chwastogrodków (obowiązują zapisy)

– ognisko, grill, trawnik, cień pod drzewami, pyszne napoje i wiele innych atrakcji

Zabierzcie ze sobą koce piknikowe, bo na pewno słońce przygrzeje i odbędzie się kameralny piknik 🙂 Wstęp wolny, impreza otwarta, Gospodarze serdecznie i SFojsko zapraszają! Teren 6 ha pozwala na swobodne rozkoszowanie się widokiem kwiatów, śpiewem ptaków.

Lutynia to miejscowość położona 4 km na zachód od Wrocławia, tuż za Leśnicą. Tutaj obejrzyjcie stronę internetową OWOCE LUTYNI.