Jutro na II Święcie Sera i Wina będą nie tylko nasze warsztaty, ale także stoiska oznaczone CZERWONYM ŚLIMAKIEM – zapraszamy Was na slowfoodowe ZAKUPY! Przybywajcie do pałacu Wrocław-Pawłowice – dojazd opisano tutaj. Bankomat znajdziecie przy hipermarkecie biedronkowym (mapa na dole).

Poniższych produktów możecie szukać jutro na terenie Pałacu w Pawłowicach:

1.Ania zaprezentuje soki owocowe tłoczone bez cukru i świeże owoce: jabłka, śliwki i gruszki. Ania przekazuje też soki i owoce na nasze warsztaty WOJ:WIEDZA O JEDZENIU.

2.Przemek zaprezentuje nalewkę propolisową, świece woskowe naturalne i miody (słoiki 1,25 kg): LEŚNY – z kwiatów leśnych, maliny i spadzi liściastej i iglastej, LIPOWY – z lekką domieszką spadzi, SPADZIOWY – ze spadzi liściastej, WIELOKWIATOWY – z kwiatów rzepaku i drzew owocowych. Przemek przekazuje także miód na nasze warsztaty WOJ:WIEDZA O JEDZENIU.

3.Zosia zaprezentuje swoje unikatowe syropy, ekstrakty, soki i powidła wytwarzane na zimno oraz susze. W trakcie III naszego warsztatu WOJ:WIEDZA O JEDZENIU (g.15) Zosia opowie o unikatowej i zanikającej technice wytwarzania na zimno.

4.Kasia i Krzysiek zaprezentują wyłącznie certyfikowane, ekologiczne ziarna, kasze i mąki: grykę białą, soczewicę, dynię bezłuskową, płaskurkę, orkisz, jagły i len. Będą też mieli miody naszego SFojaka, Igora Antolaka Hello Yellow – Pasieka Szczęśliwych Pszczół​. Na nasze warsztaty  WOJ:WIEDZA O JEDZENIU Kasia i Krzysiek przekazują porcję kaszotto z białej gryki do degustacji i kasze, a Igor przekazuje miód.

5.Sylwek zaprezentuje swoje wspaniałe sery farmerskie. Na warsztaty WOJ:WIEDZA O JEDZENIU Sylwek przekazuje warzywa i sery.

6.Jacek zaprezentuje swoje wspaniałe oleje zimnotłoczone, przekazuje je też na nasze warsztaty WOJ:WIEDZA O JEDZENIU.

7.Ania poprowadzi z wolontariuszami i innymi SFojakami warsztaty WOJ:WIEDZA O JEDZENIU. W czasie I warsztatu opowie o jadalnych chwastach w ramach swej działalności edukacyjnej pod marką CHWASTOŻERCY.

Widzimy się w niedzielę na terenie pałacu we Wrocławiu-Pawłowicach. Szczegóły dojazdy, bankomat i inne – tutaj.