Już wkrótce rozpoczynamy projekt “ŚLIMAK W OGRODZIE”, który wbrew pozorom nie będzie poświęcony eliminacji ślimaków 😉 ale raczej… ich wprowadzaniu do ogrodów 😉 Ślimak pozytywny, to nasz winniczek – patron Slow Food, istota powolna, ale działająca pozytywnie i z namaszczeniem. Tacy są także nasi działacze zaangażowani w ruch Slow Food i w prace naszych dwóch conviviów czerwonego winniczka, którzy często są bardzo zapracowani i działają bardzo szybko, ale… wciąż z namaszczeniem i wysoką świadomością 🙂

Projekt ten poświęcony jest więc działaniom dzieciaków-WOJaków-Ślimaków w przedszkolnych ogródkach warzywnych. Jest to kolejny projekt w ramach naszego autorskiego cyklu “WOJ: WIEDZA O JEDZENIU”. Tym razem skupimy się na:

1) upcyklingu spożywczym (kreatywne wykorzystanie opakowań po żywności),

2) ogrodnictwie warzywnym (uprawa warzyw w ogródku przedszkolnym, elementy permakultury i ogrodnictwa ekologicznego),

3) przyrządzaniu warzyw (działania kulinarne i elementy dietetyki).

Do tego właśnie wykorzystamy czapki, które w kwietniu 2015 r. nasza liderka, Anna Rumińska, szyła z pomocą wolontariuszy. Jeśli umiecie szyć na maszynie (lub ręcznie;) i chcecie dołączyć do tego wspólnego działania, napiszcie do nas i pomóżcie w wykonaniu kolejnej partii czapek. Czapek nigdy dość 🙂 bo chętnie darujemy je dzieciom, dzięki temu czują się zachęcone do domowego gotowania. Równie ważne są fartuszki kuchenne, ale o tym innym razem – jeśli umiecie je szyć i również dołączycie do naszego wolontariatu ze swoim, to też do nas napiszcie. Owszem, w Internecie można bez problemu kupić te papierowe, jednorazowe czapki, ale… my stawiamy na prace manualne i przedmioty wielokrotnego użytku.

Projekt “ŚLIMAK W OGRODZIE” będziemy realizować w przedszkolach, a zaczynamy od wrocławskiego przedszkola na Biskupinie. Wkrótce więcej informacji, obserwujcie naszą tablicę.

SFW_SFDS_logo_razemWOJ_Wiedza_o_Jedzeniu_Slow_Food_MINI