Spotkaniem walentynkowym, czyli afrodyzjakowym, Chwastożercy otwierą cykl seminariów dla dorosłych. Na Seminarium 12 lutego uczestnicy poznają zalety 5 pospolitych, powszechnych roślin lokalnych, nieuprawnych warzyw nazywanymi w botanice dzikimi roślinami jadalnymi lub tradycyjnymi roślinami użytkowymi, ich historię w kulturze oraz zastosowanie w kuchni. Uczestnicy wykonają dla siebie karty roślin do osobistego oprawienia w rameczki i wywieszenia na ścianki 🙂 Jeśli zechcą, spróbują przetworu roślinnego lub świeżej rośliny (degustacja na własną odpowiedzialność).

W prezencie każdy uczestnik otrzyma walentynkowe Serce Chwastozercy z prawem wyboru mąki. Do wyboru jedna mąka na jednego uczestnika:
– żytnia, pszenna zwyczajna, pszenna orkiszowa, pszenna płaskurkowa, kukurydziana, gryczana, jaglana
Możliwy wybór smaku – serce słodkie, słone czy neutralne.
Możliwe domieszka innej mąki – mieszanki z mąką: żołędziową, kasztanową, topinamburową.
Rośliny do Chwastnych Serc dobierają Chwastożercy.
Wszystkie rośliny pochodzą z czystych gospodarstw Dolnego Śląska.

Zgłoszenia i szczegóły – tylko mailowo do 7. lutego: chwastozercy(at)gmail.com
Liczba miejsc ograniczona

Seminarium organizowane jest wspólnie z naszymi conviviami Slow Food Dolny Śląsk i Slow Food Wrocław. W Artecubo można zakupić wybrane produkty dolnośląskie wytwarzane zgodnie z filozofią Slow Food – informacje o produktach już wkrótce.

Zainteresowanych dołączeniem do ruchu Slow Food w Polsce i na Dolnym Śląsku odsyłamy do kontaktu mejlowego z nami slowfooddolnyslask(at)gmail.com albo bezpośrednio na www.SLOWFOOD.com do zakładki JOIN US.