SFojsko i miło nam poinformować, że zaczęliśmy intensywnie rozwijać współpracę ze znanymi nam już wcześniej sąsiednimi conviviami Slow Food (Saksonia , Łużyce) w celu wspólnego zorganizowania wydarzeń promujących dziedzictwo rolnicze, kulinarne i rzemieślnicze naszych regionów.
regiony_niemieckie SF DeutschlandSlow Food w Niemczech posiada bardzo gęstą, wręcz imponującą sieć conviviów. Uważamy więc, że warto rozwijać współpracę sąsiedzką, szczególnie że dziedzictwo kulinarne naszych regionów i państw jest tym, co nas ściśle łączy i niweluje granice administracyjne.
źródło grafiki: http://www.slowfood.de/slow_food_vor_ort/
smaki_opolszczyznyZamierzamy jeszcze zaprosić do tej współpracy województwo lubuskie (Slow Food Lubuskie) i opolskie, na którym nie ma jeszcze convivium Slow Food, jednak pojawiają się tam co rusz osoby, które chcą tam takowe założyć. I słusznie, bo bardzo go nam brakuje, a Opolszczyzna ma wspaniale opracowane mapę kulinarną, którą kiedy. publikowaliśmy, jako wzór dla Dolnego Śląska.
Kontakty rozwijamy we współpracy z Biurem Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia z siedzibą we Wrocławiu(TUTAJ WWW). Dziękujemy bardzo Centrum Kultury Zamek za te relacje i SFojsko pozdrawiamy!
Pozdrowienia ślemy też Slow Food International, a w szczególności oddziałowi zajmującemu się Europą Środkową. Czy Saksonia i Łużyce to jeszcze Europa Środkowa? Są tacy, którzy zaprzeczą, ale są też tacy, którzy to zignorują. Slow Food zawsze łamie granice – w dobrym celu warto to robić! 🙂
rynek7
Źródło zdjęcia: http://www.sk.sachsen.de/breslau.htm