Wraz z Partnerami, znajomymi i przyjaciółmi, m.in. członkami naszych czerwonoślimakowych Conviviów zapraszamy i polecamy za Głównymi Organizatorami i Gospodarzami: Anną i Bolkiem Szlączkami z sadu rodzinnego “Owoce Lutyni” przy ul. Wiśniowej 29 w podwrocławskiej Lutyni: przybywajcie w otwarte bramy sadu na zakupy, zabawę i odpoczynek! Zobaczycie już mocno zielony sad z owocami obiecującymi zbiory. Zapowiada się piękna, słoneczna pogoda, chóry ptaków będą wybrzmiewać nad głowami, a wokół będzie roznosić się zapach pysznego jedzenia.
Przybywajcie w godzinach 12-18. Do centrum Lutyni dojeżdża autobus podmiejski nr 938 z pętli Wrocław-Leśnica – o g.10 i 13.10 rusza z pętli w kierunku Lutyni.
Link do informacji na stronie Głównego Organizatora: TUTAJ
Członkowie (bierni lub aktywni) Slow Food Dolny Śląsk i Slow Food Wrocław, którzy będą obecni na wydarzeniu: Anna Szlączka (Owoce Lutyni), Bolesław Szlączka (Owoce Lutyni), Anna Rumińska (eMSA Inicjatywa Edukacyjna, Chwastozercy), Zofia Fryst (Zagroda przy Szlaku Dragonów Pruskich), Camilla Leibmann (Slow Food Wrocław), Udo Leibmann (Slow Food Wrocław).
Oto, co m.in. będzie można zakupić na III Święcie Sadu:
NAPOJE: soki tłoczone bez dodatku cukru ani wody – jabłkowe jednorodne lub mieszane na bazie jabłkowego, cydr tradycyjny z jabłek i gruszek
WYPIEK: chleby na zakwasie, chleby bezglutenowe, podpłomyki gryczane, placki pszenne, pierogi, zakwas żytni na chleb
NABIAŁ: sery w zalewie olejowo-ziołowej, ser biały wędzony z tymiankiem, sery podpuszczkowe dojrzewające, twarogi, jogurty
TŁUSZCZE: oleje tłoczone na zimno, np. lniany, rzepakowy, słonecznikowy, wiesiołkowy, ostropestowy, czarnuszkowy i inne
WARZYWA: sałata i młode listki rzodkiewki będą w potrawach 🙂 będą też inne warzywa, ale o tym przekonacie się na miejscu
PRZETWORY i KISZONKI: powidła i dżemy owocowe bez cukru lub bardzo niskosłodzone, brzoskwinie bez cukru w naturalnym syropie (janginizowane), gąszcze (po staropolsku: przeciery) czosnkowe i podagrycznikowe, kiszone warzywa uprawne i nieuprawne (mieszanki, perły czosnkowe, czosnek niedźwiedzi i in.)
POTRAWY DO ZJEDZENIA NA MIEJSCU: kulki jaglane z ziołami, podpłomyki z pieczonym burakiem i przecierem z ziół, surówki z (nie)uprawnych roślin, kiszonki warzywne z miodem i olejem, kanapki, ciasta domowe autorstwa Anny Szlączki (serniki, czekoladowe jagielniki, ciasta z owocami i in.), lody rzemieślnicze, zwijańce na podpłomykach, wołowina z rusztu i inne.