W dniach 13-15 maja 2022 roku odbędzie się Szczyt Nasienniczy (ang. Seed Summit) organizowany przez Slow Food USA i Slow Food Italia, z udziałem prelegentów z sieci Slow Food International. Wydarzenie odbędzie się również w sieci internetowej (ang. online). Przez trzy dni setki ludzi z całego świata zgromadzą się wirtualnie, wysłuchają wykładów i będą dyskutować o regeneracji strategii żywnościowych na świecie, aby zapewnić wszystkim dobrą, czystą i uczciwą żywność. Każdy dzień będzie poświęcony odrębnemu tematowi. Uczestnicy będą słuchać, dzielić się pomysłami i planować przyszłość naszego klimatu, zdrowia i sprawiedliwości żywieniowej.

Rejestracja na majowe wydarzenie online “2022 Slow Seed Summit” (PL “Szczyt Nasienniczy”) na temat nasion, w którym uczestniczy nasze Convivium. Szczyt Nasienniczy organizowany jest przez międzynarodową sieć Slow Food International i Slow Food USA z udziałem prelegentów z różnych światowych Conviviów, m.in. naszego. Z wykładem na temat nasion roślin nieuprawnych, dawniej stanowiących żywność, będzie nas reprezentować nasza przewodnicząca, antropolożka kultury i jedzenia, rekonstruktorka kulinarna, pani Anna Maria Rumińska.
(c.d.n.: szukaj pod oznaczeniem “Seed Summit”

https://hopin.com/events/2022-slow-seed-summit/registration?fbclid=IwAR2IfCc-KoTNdMd3_Xpl_JhU80P2VIRKiJ6mWsYbejwRu6Fc-PQetP0Emwk