Dołącz do walki o NIEPRZEDŁUŻENIE zgody na glifosat w Polsce!

“Jako obywatel/ka Europy zaniepokojony/a przyszłością moją i przyszłych pokoleń oczekuję od Pani/Pana wsparcie ambitnych, wiążących celów w zakresie REDUKCJI pestycydów w ramach SUR. Musimy pilnie zmienić obecną sytuację hamując działania niszczycielskie. Nowe przepisy UE, które należy pilnie przyjąć, dotyczące REDUKCJI pestycydów i przywracania przyrody do stanu równowagi, to kluczowe kroki mające na celu powstrzymanie utraty różnorodności biologicznej i zapewnienie nam bezpieczeństwa żywnościowego w dłuższej perspektywie. Oczekuję od Pani/Pana głosowania PRZECIWKO PRZEDŁUŻENIU ZGODY na stosowanie glifosatu.

Z poważaniem, imię i nazwisko

Wyślij tu: https://www.slowfood.com/slow-food-europe/what-we-do/biodiversity/send-an-email-to-your-politicians

Skorzystaj z tego gotowca i wyślij swój list do wszystkich polskich europosłów jednocześnie korzystając z odsyłacza (ang.link) poniżej. Lada dzień oni, w parlamencie europejskim, będą głosować za przedłużeniem albo PRZECIWKO temu. Jesteśmy za tą drugą opcją: zakończyć niepotrzebne użycie glifosatu w Europie, m.in. w Polsce.

Tło merytoryczne kwestii glifosatu:

https://slowfooddolnyslask.org/glifosat/slow-food-panstwa-czlonkowskie-ue-nie-osiagaja-wiekszosci-kwalifikowanej-w-sprawie-odnowienia-zezwolenia-na-glifosat-kolejne-glosowanie-odbedzie-sie-w-listopadzie