W poniedziałek 11.11. świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę: 101. rocznica! Natomiast 24.12. jest wigilia Bożego Narodzenia. To dwie okazje doskonałe do zjedzenia Polskiej Fasoli z Orzełkiem. Dlatego przygotowaliśmy niespodziankę: po-wolny woreczek i Dar fasolowy? Od 4. listopada 2019 każdy, kto dołącza do naszej kooperatywy Conviviów, otrzymuje od nas w ramach rejestracji woreczek z 300 gramami Polskiej Fasoli z Orzełkiem. Hurra!!!??? Ten Dar ofiarujemy aż do wyczerpania zapasów woreczków lub fasoli. Emailowo wyjaśniamy procedurę rocznej rejestracji w naszych Conviviach czerwonego ślimaka w ruchu Slow Food.

Na zdjęciu – przykładowe woreczki – do ich uszycia użyliśmy tkanin z odzysku, dzięki pani Iwonie Toce ze Studio Artecubo i pani Wiolecie Wójciak z Lavia Studio – dziękujemy!?? Obie panie projektują piękne wnętrza, realizują projekty aż do ostatniego detalu, a także sprzedają meble i akcesoria najwyższej jakości. Pani Iwona jest architektem, a pani Wioleta jest historykiem sztuki – wspaniała kadra!?

Święto Niepodległości celebrujemy polskim po-wolnym jedzeniem (slow food)✌️✌️✌️ Nie będzie to gęsina, o nie! W akcjach gęsinowych na 11.11., czyli dzień św. Marcina, pojawia się gęsina z upraw masowych, niezrównoważonych (nawet foie gras!), a temu nasz ruch SlowFood.com jest od zawsze przeciwny. Prawdziwy ruch SlowFood.com nie ma nic wspólnego z akcją konsumpcji gęsiny z okazji św. Marcina.

Polska Fasola z Orzełkiem przed i po ugotowaniu

W podobny sposób świętujemy Dzień Niepodległości od czterech lat. Rozesłaliśmy wiele fasoli, nauczyliśmy wiele osób, jak ją uprawiać, przechowywać, zbieramy zdjęcia upraw i potraw, propagujemy przepisy, m.in. na pyszną ZUPĘ PFO ? Ważne, by jeść lokalne produkty, m.in. te zapomniane, jak PFO. Po co nam zupa pho, skoro mamy ZUPĘ PFO??????

Pytacie, jak ją odróżnić, jak rośnie, gdzie kupić, jak gotować, jak jeść. Przede wszystkim trzeba ją mieć! Stąd nasza akcja PFO: ?PFO DOŁĄCZAMY W PREZENCIE BEZPŁATNIE do po-wolnych woreczków, których zakup wspiera nasze działania. Działamy w SlowFood.com woluntarystycznie, bez coomiesieęcznej pensji, SlowFood.com to ruch społeczny, ruch świadomych konsumentów.

Jeśli nie należysz do ruchu Slow Food, mamy dla ciebie woreczek za 30zł, a w środku dar od nas: 300g PFO ? +koszt wysyłki. Możesz odebrać woreczek we Wro; umów się w email.

NAPISZ:
slowfooddolnyslask(at)gmail.com

Polska Fasola z Orzełkiem jest zarejestrowana w Arce Smaku Slow Food pod tą prawidłową nazwą.