Juhuuu!🐌 Uwaga, weźcie gotówkę! O tym na dole.

Strefa Slow Food 🐌 stragan + warsztaty z Uniwersytetem Przyrodniczym

Ale, ale! MAMY COŚ DLA DZIECI:

WOJ. WIEDZA O JEDZENIU

Na jutro i pojutrze przygotowaliśmy wiele zadań dla dzieci, które wezmą udział w naszych warsztatach poświęconych pożywieniu, ogrodnictwu, rolnictwu, bioróżnorodności, zakupom, zdrowiu, resztkom żywnościowym i odpadom z opakowań.

Planujemy 11 różnych stanowisk dla 11 dzieci w każdej sesji. Zobaczymy, czy uda się ten plan. Zapisy na bieżąco tuż przed startem, kto pierwszy, ten wchodzi. Wszystkie sesje warsztatowe zaczynamy o pełnych godzinach, a każda sesja trwa 30 minut. Między sesjami mamy dla nas 30 minut przerwy na stragan, więc zaczynamy i kończymy punktualnie, bez poślizgu.

Będzie się działo!😀👏🏼🐌 No ale… slow slow…

Oto niektóre z tematów zadań (wielu tych słów Google Translator nie zna;):

– pytluję mąkę- tłukę suchary

– łupię orzechy

– ugniatam gomółkę

– bruszę zboże

– ucieram sól

– lepię podpłomyki

– skręcam siano

– odcedzam twaróg

– kleję otręby

– ucieram gąszcz.

Będzie to wspaniałe doświadczenie grafomotoryczne i sensoryczne dla dziecięcych rączek!

Najważniejsze tematy, to jak zawsze u jas na “WOJ. WIEDZA o JEDZENIU” 🟢edukacja nt. bogactwa tradycji kulinarnych Dolnego Śląska, 🟢łagodzenie negatywnych skutków zmian klimatycznych, 🟢zagospodarowanie resztek żywności, 🟢ograniczanie odpadów niebiodegradowalnych, a w szczegółach, poza ww. działaniami także 🟢budowa makiet ogrodów zimowych, 🟢rysowanie kanapek szkolnych, 🟢wyklejanie stołów biesiadnych itd.

Do zobaczenia jutro i pojutrze na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w historycznym kompleksie “Pałac Kornów” we Wrocławiu (osiedle Pawłowice).

Bawimy się na warsztatach od ok.12 do 17.👌🏼

Nasz wspaniały slowfoodowy STRAGAN CZEKA NA WSZYSTKICH od przedpołudnia – weźcie torby oraz najważniejsze: GOTÓWKĘ NA ZAKUPY, tam nie ma bankomatu ani terminalu.