Wraz z Anną i Bolesławem Szlączkami, oraz ich rodziną, zapraszamy najserdeczniej na pierwsze w 2019. roku spotkanie w ich sadzie „Owoce Lutyni” w Lutyni pod Wrocławiem: VII ŚWIĘTO SADU link

Będzie tu wielu przyjaciół i znajomych, którzy zadbają, by nikomu nie brakowało dobrego jedzenia, pięknego i przydatnego rękodzieła, ciekawych warsztatów, rozrywki, odpoczynku i innych atrakcji. Natura na pewno przepięknie udekoruje sad w kwiaty i zieleń!:)

Convivium „Slow Food Dolny Śląsk” objęło Patronatem Edukacyjnym to piękne wydarzenie. Anna i Bolesław od pięciu lat są członkami dolnośląskiego Convivium. Wspólnie, z sukcesem zorganizowaliśmy niejedną imprezę slowfoodową w Dolnym Śląsku. Prócz działalności stricte sadowniczej i rolniczej Anna i Bolesław prowadzą z równym powodzeniem działalność edukacyjną i społeczną.

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty członków Convivium Slow Food:

Chwastogródki – warsztat kulinarno-ogrodniczy marki Chwastożercy© nt. historycznych warzyw nieuprawnych, jadalnych chwastów, tzw. dzikich roślin jadalnych: BILETOWY LINK

Chwastogródki Chwastożercy

Gospodarze zapraszają i zachęcają wszystkich Gości:

Weźcie piękne uśmiechy, pozytywną energię, kocyki do wylegiwania wśród drzew 🙂 Oddajemy Wam na ten dzień do dyspozycji prawie 7 ha naszego ulubionego miejsca – stoły między rzędami jabłoni, śpiewające ptaki, brzęczące pszczoły…Do zobaczenia!”

Termin: 28 kwietnia, g.12-17

Miejsce: ul. Wiśniowa 29, Lutynia, gmina Miękinia, sad „Owoce Lutyni” (uwaga, nie pomylcie z innymi sadami w tej miejscowości i przy tej ulicy; ten sad jest na końcu ulicy Wiśniowej)

Kontakt: Anna Szlączka tel. 697886632

W programie: kiermasz manufakturowych lokalnych produktów spożywczych i rękodzieła, warsztaty edukacyjne, …

Planowane produkty spożywcze na kiermaszu: soki tłoczone bez dodatku cukru ani wody, powidła i dżemy, wina gronowe dolnośląskie, wina owocowe dolnośląskie, octy żywe niskoprocentowe, syropy owocowe, chleby, placki, podpłomyki i inne pieczywo, oleje zimnotłoczone, pierniki tradycyjne (figuralne, przyprawowe, przekładane), pierniki nowoczesne, ciasta i ciasteczka, kiszonki żywe niepasteryzowane, marynaty z octem żywym, gąszcze i przeciery z ziół (chwastów) nieuprawnych, sery podpuszczkowe i twarogi, warzywa świeże i suszone, zioła świeże i suszone, chwasty jadalne świeże, miody i inne produkty pszczele, wędliny, ryby, … (czegoś zabrakło…?;)

Planowane produkty rękodzieła na kiermaszu: ceramika użytkowa i ozdobna, deski do krojenia (czyli z drewna!), tekstylia, zabawki, torby, decoupage, …

Facebook: https://www.facebook.com/events/2518245384916638/?ti=cl